O POHÁR SEDLOŇOVA - silniční běh na 10 km
Úvod Ročníky Radosti Historie 36. ročník: info | fotografie | výsledky | propozice Kontakt
O POHÁR SEDLOŇOVA
36. ročník silničního běhu na 10 km
30. 9. 2006 + vložený běh žatstva
Akce obdržela grant Královéhradeckého kraje

32 běžců a 5 žen se v sobotu 30. září 2006 ve 13:00 hodin vydalo na trať 36. ročníku silničního závodu O Pohár Sedloňova. Po tradičním okruhu se postupně masa závodnílů trhala na menší skupinky a jednotlivce bojující o co nejlepší umístění. Zvláště stoupání ze Sněžného na Polom a slunečné počasí prověřilo připravenost běžců a běžkyň na tuto náročnou 10-ti kilometrovou soutěž. Do cíle pak s 10 sekundovým náskokem doběhl jako první Petr Ulich z oddílu Materiál Technology v čase 00:34:26,00 (hodiny, minuty, sekundy, setiny) pronásledován Josefem Chmelíkem z Atletiky Polička v čase 00:34:36,00. Třetí doběhl závodník Siegel Josef z AC Choceň v čase 00:35:22,00 v absolutním pořadí bez rozdílu kategorií.

První běžkyně Anna Báčová z TJ Svitavy proběhla cílem v čase 00:41:20,00 od zaznění startovního výstřelu. Druhá doběhla Hana Vacková z oddílu SK Hronov v čase 00:46:15,00. Třetí Evě Kollertové z JK Nové Město n. Metují časoměřiči naměřili 00:48:03,00, třetí v absolutním pořadí bez rozdílu kategorií.

Traťové rekordy Ivana Uvizla a Táni Metelkové nebyly v tomto závodě ohroženy. Nejstarším účastníkem závodu byl Jiří Libra z LBC Nové Město n. M. (roč. 1937) který zdolal 10 km za 00:39:47,00 a jediným zástupcem Sedloňova byl Alexandr Franc (TJ Sokol Sedloňov), cíl protl v čase 00:42:54,00.

Letošní závod O Pohár Sedloňova byl také přeborem Rychnovského okresu v mužích do 40 let, kde se stal vítězem Pavel Krunčík z TJ Porkert Skuhrov n. Bělou (00:37:51,00), a nad 40 let kde byl první dlouholetý účastník závodu Miroslav Krsek z ESAB Vamberk 00:37:22,00. Urputné boje probíhaly i v žákovských bězích kde se ve všech kategoriích účastnilo 29 závodníků.

Ve všech kategoriích byli odměněni věcnými cenami první tři závodníci a hlavní kategorie (10 km) měla možnost vybírat také z cen v tombole.